Tc İle Askerlik Sorgulama

Tc kimlik numaranızı kullanarak e-devlet sitesi üzerinden askerlik sorgulama işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Askere gidecek olan adaylar gelişen teknoloji ile askerlik yerlerini online olarak öğrenebiliyorlar. Bu işlem için TC kimlik numarası ile birlikte e-devlet sitesine giriş yapabilmek için şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi PTT’den 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Peki bu işlemi nereden öğrenebilirim diyorsanız yazının devamındaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Tc İle Askerlik Sorgulama

TC ile askerlik sorgulama için BU ADRESE girmeniz gerekmektedir. Açılacak olan yeni sayfada gerekli bilgileri doldurduğunuz taktirde askerlik yeri öğrenme için gerekli bilgiler direk karşınıza çıkacaktır.  Bu site haricinde başka sitelere kimlik numaranızı girmemenizi güvenliğiniz açısından girmemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Tc İle Mahkeme Sorgulama başlıklı makalemizde dava sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>