TC No İle Medeni Hal Sorgulama

Tc kimlik no kullanarak kişilerin medeni hal durumu (evli, bekar, dul, boşanmış) öğrenilebilir mi ? Evlenmek istediğiniz kişinin önceden evlenip evlenmediğini merak etmiş olabilirsiniz yada yeni tanıştığınız bir arkadaşın medeni halini veya evlilik durumunu merak etmiş olabilirsiniz.  Bu tarz sorular aklınıza gelmiş olabilir.  Bu sorgulara ankaraajans.com tarzı sitelere eskiden sorgulama yaptırılabiliyordu. Fakat artık bu aramaları yapabilmek için karşınızdaki kişinin kimlik bilgilerine ihtiyacınız var.

medeni hal sorgulama öğrenme

Medeni hal sorgulama için yasal olarak düzenlenmiş bir internet sitesi şu anda mevcut değil. Medeni hal öğrenme için karşınızdaki kişinin Tc no ve bir takım kimlik bilgilerine ihtiyaç duyuluyor. Bunun haricinde evlilik için istenilen nüfus müdürlüğünden alınan belgeden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tc İle Siyasi Parti Üyelik Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 yorum

  1. medeni halini ögrenmek istiyorum

  2. evli ancak medeni halim ile ne alakası var anlayamadım, cocuğum ile alakalı şikayetim var

Yorumunuzu yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>